Thursday, August 19, 2010

mBank sms reader 2.0 - nowości

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że główne okienko aplikacji zostało wzbogacone o pełną treść sms'a nadsyłanego przez mBank. Ze względów bezpieczeństwa konta jest to niezbędne i wymagane przez departament bezpieczeństwa banku. Dlatego też mając szczególnie na uwadze bezpieczeństwo dane te pokazują się u dołu okienka.

Obok kodu pojawiła się ikonka megafonu. Po jej kliknięciu telefon powinien przeczytać kod wykorzystując wbudowany w ANDROIDA silnik syntezy mowy. Nie jest to płynne i eleganckie, czasami nawet nie po Polsku, lecz w następnych wersjach programu w tej kwestii będą naniesione poprawki i usprawnienia.

Pozostałe kwestie:
1. Logo mBanku - nie ma możliwości użycia oficjalnego logo banku, gdyż zgodnie z polityką w zakresie ekspozycji marki w Internecie nie jest możliwe wykorzystanie logotypu mBanku w tej aplikacji.
2. Automatyczne kasowanie SMS - niestety ze względów bezpieczeństwa nie może być udostępniona taka opcja. Po pierwsze wymaga ona specjalnych uprawnień od platformy ANDROID (prawo do zapisu w "skrzynce" SMS ), czego czynić po prostu nie chcę gdyż wtedy "nikt" nie zaufa mi, że aplikacja nic nie wysyła, oraz ze względu na bezpieczeństwo operacji na koncie - to właśnie na podstawie SMS'ów z banku są one wykonywane (powinny być!!!).
3. Inne banki - może... dlaczego nie... jak będzie trochę czasu... :-)Prosty i przejrzysty sposób na odczytanie ośmioznakowego kodu.

Aplikacja nie jest oficjalną aplikacją mBanku i używasz jej na własną odpowiedzialność. Aby dowieść dobrych intencji w Internecie opublikowałem kod źródłowy aplikacji pod adresem:
https://code.google.com/p/mbanksmsreader/
Program ten w żaden sposób nie archiwizuje sms'ów, nie rozsyła ich, nie kasuje. Jedyną intencją podczas pisania programu była wyłącznie chęć szybkiego prezentowania kodu nadesłanego przez mBank.

9 comments:

 1. Jak dla mnie program bez sensu.
  Żeby miał przynajmniej możliwość ręcznego skasowania z poziomu wyświetlanego okienka. Nikt nie mówi od razu o automatycznym. Bez tego i tak muszę wejść w skrzynkę i skasować.

  ReplyDelete
 2. Żeby program mógł kasować sms'y to musi mieć prawa do zapisu w skrzynce SMS. Dzięki temu można wysyłać sms'y bez wiedzy użytkownika telefonu co nie jest wskazane - tym bardziej w takich aplikacjach.
  Ja tego nie robię i bym nie robił mimo wszystko - ale czy wtedy każdy mi uwierzy? Teraz nie mam praw zapisu do skrzynki więc nie wysyłam - widać jak na dłoni.

  Kasować możesz raz na jakiś czas, i to cały wątek.

  ReplyDelete
 3. Świetny program. I do tego jaki wygodny :)

  ReplyDelete
 4. Świetny program ale gdyby tak jeszcze wyświetlał dane z powiadomień smsowych ?

  ReplyDelete
 5. Czy wersja systemu ma znaczenie bo nie moge znaleźć tej aplikacji na wildfire z androidem 2.2.1 a na innym telefonie z 2.2 znajduje?

  ReplyDelete
 6. @Kons mam ten sam problem, myślę że tu rozchodzi się o rozdzielczość Wildfire (320x240) a nie o wersje Androida - i tu prośba do autora, dało by radę z tym coś zrobić? :)

  ReplyDelete
 7. Witam,

  przede wszystkim bardzo fajny pomysł na aplikację plus super wykonanie.

  Ze swojej strony chciałem zgłosić, że wyświetla fajnie pierwszego sms ale kolejne z mbanku nie pojawiają się.

  ReplyDelete
 8. Program genialny w swojej prostocie.

  Brakuje jedynie ( BARDZO BRAKUJE) opcji kasowania smsów po przeczytaniu. Lub choćby oznaczenia jako przeczytane.

  ReplyDelete
 9. Radku, czy moglbys zaimplementowac w aplikacji ten pomysl?

  http://stackoverflow.com/questions/6979540/how-can-i-intercept-an-incoming-sms-with-a-specific-text

  pozwolilo by to na rozwiazanie klopotow z innymi aplikacjami ktore rowniez reaguja na smsy (w szczegolnosci klasyczna aplikacja sms/mms)

  dzieki ogromne - bardzo przydatna aplikacja - niby drobiazg, a niesamowicie ulatwia zycie :)

  ReplyDelete